LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 17 gusht 2023

17 Gusht 2023, 07:10, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 17
Foto ilustruese

Sot, më 17 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 95.6 lekë dhe shitet me 97 lekë.

Euro blihet me 104.4 lekë dhe shitet 105.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 121 lekë dhe shitet me 122.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.3 lekë, ndërsa në shitje me 109.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.2 lekë, ndërsa në shitje me 72.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 17

Lajmet e fundit nga