LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 16 gusht 2023

16 Gusht 2023, 07:10, Ekonomi CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 16 gusht 2023

Sot, më 16 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 95 lekë dhe shitet me 96.8 lekë.

Euro blihet me 104.2 lekë dhe shitet 105.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 122.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108 lekë, ndërsa në shitje me 109.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë, ndërsa në shitje me 72.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 16 gusht 2023

Lajmet e fundit nga