LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vazhdojnë rritjen monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 24 gusht 2023 

24 Gusht 2023, 07:18, Ekonomi CNA

Vazhdojnë rritjen monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 24 gusht

Sot, më 24 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 98.5 lekë dhe shitet me 100.4 lekë. Euro blihet me 107 lekë dhe shitet 108.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 124.2 lekë dhe shitet me 126.5 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.4 lekë, ndërsa në shitje me 113.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.8 lekë, ndërsa në shitje me 74.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Vazhdojnë rritjen monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 24 gusht

Lajmet e fundit nga