LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 27 gusht 2023

27 Gusht 2023, 08:28, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 27 gusht 2023

Sot, më 27 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 98.8 lekë dhe shitet me 101.6 lekë.

Euro blihet me 107.3 lekë dhe shitet 109.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 124.3 lekë dhe shitet me 127 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 112 lekë, ndërsa në shitje me 114 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.3 lekë, ndërsa në shitje me 75 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 27 gusht 2023

Lajmet e fundit nga