LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja, në ‘krizë’/ Sa këmbehen sot, euro, dollari dhe paundi?

3 Gusht 2022, 08:20, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, në ‘krizë’/ Sa këmbehen sot, euro,
Foto ilustruese

Dollari amerikan blihet me 113.6 lekë dhe shitet 115 lekë.

Euro sot blihet me 116.2 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.7 lekë, dhe shitet me 139.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.6 lekë, shitet me 119.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.9  lekë dhe shitet me 89.5 lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja, në ‘krizë’/ Sa këmbehen sot, euro,

Lajmet e fundit nga