LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trau në Parkun e Divjakës/ Kumbaro: Biletat janë përdorur gjithmonë

5 Dhjetor 2022, 18:17, Aktualitet CNA
Trau në Parkun e Divjakës/ Kumbaro: Biletat janë përdorur
Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro është thirrur në senancë plenare nga deputetja e Partisë Demokratike Ilda Dhori përsa i përket vendosjes së traut në Parkun e Divjakës.

Kumbaro është shprehur gjatë deklaratës së saj se biletat gjithmonë janë përdorur, por tani thjesht janë elektronike dhe të tilla janë vendosur dhe në muze dhe në kalanë e Gjirokastrës.

“Biletat gjithmonë janë përdorur, sot kemi biletarinë elektronike në disa muze dhe kalanë e Gjirokastrës. Blerja e instalimit të biletarive bashkëfinancohet nga fondi i kombeve të Bashkuara”, është shprehur ministrja e turizmit.

Ndër të tjera ajo ka theksuar se të ardhurat të administrimit të biletarisë do të shkojnë për rehabilitimin e habitateve, për investime në parkun e Divjakës, për punësim sezonal, për projekte në lidhje ne pyllëzimin, mbrojtjen e florës dhe faunës si dhe mbrojtja nga erozioni./ CNA.al

Lajmet e fundit nga