LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Tirana një ditë para Samitit/ Nga larja e rrugëve, te flamujt kuq e zi dhe portreti i Ismail Kadaresë

5 Dhjetor 2022, 15:12, Aktualitet CNA

Foto-Tirana një ditë para Samitit/ Nga larja e rrugëve, te

Tirana është përfshirë në parapërgatitje për Samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Përveç masave të sigurisë, është pastruar qyteti, madje pastrimi ka vijuar edhe gjatë gjithë paradites së sotme.

Tirana është mbushur me flajmuj të Europës, ngjitur me flamuj kuq e zi që janë edhe simbolet tona.

Gjithashtu janë vendosur foto të personaliteteve të ndryshme botërore. Nga shqiptarët është përzgjedhur Ismail Kadare dhe Jusuf Vrioni.

Në fotot e mëposhtme të shkrepura nga LSA, po sjellim një panoramë të kryeqytetit, një ditë para mbajtjes së Samitit të BE-së, e cilësuar si një ngjarje historike për vendin tonë./CNA.al

Lajmet e fundit nga