LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transportonte me kamion dru në mënyrë të kundërligjshme/ Procedohet penalisht 46-vjeçari

16 Gusht 2023, 15:59, Aktualitet CNA

Transportonte me kamion dru në mënyrë të

Një 46-vjeçar është proceduar penalisht pasi u kap teksa transportonte me kamion dru për zjarr, të prerë në mënyrë të kundërligjshme.

Personi në fjalë është 46-vjeçari me inicialet  B. P., banues në fshatin Shtyllë, Korçë, i cili u kap në fshatin Gjergjevicë, duke transportuar me automjetin kamion tip "Benz", 16 m³ dru zjarri pa dokumentacionin përkatës.

Sasia e druve dhe automjeti, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.    

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga