LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendet arma me të cilën 23-vjeçari qëlloi pa vetëdije/ Shkaktoi panik në publik

16 Gusht 2023, 14:59, Aktualitet CNA

Gjendet arma me të cilën 23-vjeçari qëlloi pa

Policia ka gjetur armën me të cilën një 23-vjeçar kreu qitje të pavullnetshme me një armë zjarri pistoletë që e mbante pa leje, ndërkohë që qarkullonte me automjet.

Ngjarja ndodhi një ditë më parë. 23-vjeçari tentoi të largohej me shpejtësi pasi braktisi automjetin, por u kap pas disa orësh kërkime.

Ai e kishte hedhur armën mbrapa një pallati, ndërkohë që po ndiqej nga shërbimet e Policisë.

Ditën e djeshme, 23-vjeçari shkaktoi panik në publik pasi kreu qitje të pavullnetshme me këtë armë zjarri ndërkohë që po qarkullonte me automjet.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Sarandës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./ CNA

Lajmet e fundit nga