LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK zbuloi email-e komprometuese në postën private të Alqi Bllakos

17 Nëntor 2022, 12:59, Aktualitet CNA

SPAK zbuloi email-e komprometuese në postën private të Alqi

Mbrojtja e ish-deputetit Alqi Bllako, është paraqitur këtë të enjte në SPAK për t'u njohur me akuzën e re që është ngritur ndaj tij, atë të shpërdorimit të detyrës për inceneratorin e Elbasanit.

Pritet që avokatët e Bllakos të marrin disa ditë kohë, ndërsa kërkesa e re e SPAK mbi masën e sigurisë që rëndon pozitat e Bllakos, përveç dy akuzave të ngritura më herët për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Sipas Syri TV në hetimet e SPAK janë gjetur e-maile në postën e tij private komprometuese në lidhje me procedurat e ndjekura për koncesionin e djegësit të Elbasanit.

E-mailet janë gjetur në postën e tij private mbi procedura zyrtare me persona të përfshirë në aferë.

Gjithashtu SPAK ka prova të tjera të tjera për Bllakon  që do të nxirren gjatë gjykimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga