LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I përplas mikrofonin deputetes së PS/ Gazmend Bardhi përjashtohet 5 ditë nga Kuvendi

17 Nëntor 2022, 12:56, Aktualitet CNA

I përplas mikrofonin deputetes së PS/ Gazmend Bardhi përjashtohet

Deputeti i PD Gazment Bardhi është përjashtuar për 5 ditë nga Kuvendi.

Gjithçka ndodhi gjatë një debati në Komisionin e Ligjeve, ku Bardhi i ka përplasur mikrofonin kryetares së komisionit Klotilda Bushka.

Ai u ngrit nga vendi teksa debatonte me Bushkën, i rrëmbeu mikrofonin drejtueses së Komisionit dhe e hedhur në mes të tavolinës.

“Nuk ka më diskutim, do kalojmë në votim, sepse ju kolegë nuk keni respekt. Në momentin që ju flisni ne ju respektojmë. Në momentin që ne flasim ju flisni në korr. Atëherë kalojmë në votim. Kush është dakord me projektligjin? Të numërojë votat sekretaria”, tha Bushka.

ishte ky momenti kur Gazment Bardhi ngrihet nga vendi dhe i hedh mikrofonin./CNA.al

Lajmet e fundit nga