LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rekrutuan luftëtarë për në ISIS/ GJKKO do të japë vendimin për 4 të arrestuarit

20 Shtator 2023, 14:05, Aktualitet CNA

Rekrutuan luftëtarë për në ISIS/ GJKKO do të japë

Ditën e sotme në GJKKO ishte seanca e parë e gjyqit për 4 personat e arrestuar për rekrutim të luftëtarëve të ISIS.

Procesi në Gjykatën e Posaçme ka nisur ndaj Almir Dacit, Shkelzen Dumanit, Mehdi Manallarit dhe Shyqyri Kaca, të cilët janë në mungesë.

Hetimet për këtë grup kanë nisur vite më parë nga ish-Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Organi i akuzës konsideronte imamin e xhamisë së Unazës së Re, Genci Balla dhe imamin xhamisë së Mëzezit, Bujar Hysa si organizatorë.

Seanca paraprake u shty për në datën 5 tetor pasi mungonin disa prej avokatëve të të pandehurve./ CNA

Lajmet e fundit nga