LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin/ Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare

2 Qershor 2023, 14:01, Aktualitet CNA

Rama jep lajmin/ Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se është gati plani për nisjen e prodhimit të supermakinës shqiptare.

Për këtë do të bashkëpunojë me kompaninë Timak, e cila që nga viti 2016 bashkëpunon me Shqipërinë.

Ajo është një kompani lidere e makinerive dhe superstrukturave në Shqipëri që nga viti 2016.

“Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare, si një partneritet i kompanisë Timak me shtetin shqiptar”, shkruan Rama.

Timak është një kompani që prodhon të gjitha mjetet duke nisur nga ambulancat, makinat e policisë, borëpastrueset e të tjerë.

Lajmet e fundit nga