LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Peleshi ‘ua mbledh’ kryebashkiakëve/ 'Mos i bëni pushimet në gusht!”

1 Gusht 2022, 12:50, Aktualitet CNA
Peleshi ‘ua mbledh’ kryebashkiakëve/ 'Mos i bëni
Niko Peleshi

Ministri Niko Peleshi ka kritikuar ashpër kryebashkiakët, për menaxhimin e situatës nga zjarret.

Në një dalje për mediat ai tha se ka dhe kryebashkiakë që kërkojnë helikopter nga plazhi, pa lëvizuar as gishtin vetë.

Ndërkohë që ai sugjeroi që pushimet të mos bëhen më në gusht.

“Ka bashki ku kjo funksionon perfekt, ka dhe bashki që fikin telefonin e thonë nuk është zjarri im dhe nuk përgjigjen. Nëse do funksonojmë si e thamë e të kuptoni që përgjegjësia e ruajtjes së territorit është e bashkive, FA janë në mbështetjen tuaj.

Nuk është detyra jonë e ju na mbështesni, se shpesh kështu kuptohet që nga toni me të cilin flet kryetari i bashkisë që merr në telefon për helikopterin pa lëvizur as gishtin vet e në ndonjë rast dhe nga plazhi thonë zoti ministër ku është helikopteri.

Vitin e kaluar kam shkuar vetë unë aty e nuk kam gjetur as kryetarin as perfektin kam pyetur e më kanë thënë janë me pushime. Mirë është që pushimet të mos i bëjmë në gusht, për mendimin tim ne nuk u urdhërojmë dot, por sugjerimi do të jetë që se cili prej nesh duke nisur nga unë e gjithë kryetarët e bashkive të jemi alert mos mungojmë kur ka emergjenca”./CNA.al

Lajmet e fundit nga