LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SHBA, si antiplumb për Shqipëri-Kosovë

1 Gusht 2022, 10:17, Aktualitet CNA
SHBA, si antiplumb për Shqipëri-Kosovë
Kreshnik Spahiu

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shkuan se Shqipëria dhe Kosova nuk fiton asnjë luftë me Serbinë duke i treguar muskujt e lodhur, por duke ruajtuar përjetësisht dhe me vendosmëri vëllazërinë me SHBA-në.

"Shqipëria dhe Kosova nuk fiton asnjë luftë me Serbinë duke i treguar muskujt e lodhur, por duke ruajtuar përjetësisht dhe me vendosmëri vëllazërinë me SHBA-në. Çdo lëkundje e këtyre marrëdhënieve, afron rrezikun serbo-rus të cilin ne nuk e përballojmë dot edhe sikur Gjergj Kastrioti të ringjallej nga varri me shpatën e tij 2 metra.

Të bësh paqe dhe aleatë është më vështirë se me bë luftë.

Nga e para fiton Shqiptaria, nga e dyta fiton Serbia.

SHBA është anti-plumb për Shqipëri-Kosovë.

Prandaj çdo anti-amerikan është armik i kombit shqiptar", shkruan ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga