LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Pushimet e shtrenjta"/ Ironizon analistja kosovare: Rrini në shtëpi hani pite, nuk jeni për karkaleca ju

31 Korrik 2022, 20:43, Aktualitet CNA
"Pushimet e shtrenjta"/ Ironizon analistja kosovare: Rrini në
Analisja nga Kosova, Luljeta Aliu

Diskutimit për çmimet e shtrenjta në jug të vendit, në të cilin janë përfshirë të gjithë, duket se i ka dhënë përgjigjen shteruese analisja nga Kosova Luljeta Aliu.

Në një prostim në rrjetet e saj sociale analisja ka shigjetuar bashkëqytetartë e saj, të cilët ankohen për çmimet e larta, duke iu kujtuar se nëse ju duken të larta çmimet të rrinë në shtëpi dhe të hane pite e byrek, sepse sipas saj kosovarët nuk dinë të hanë karkaleca.   

“Kur nuk ke kushte për me pagu luks, rri trus në shpi! Janë tranu njerëzit për besë. Knej nuk ka pare në restoran me hangër në Prishtinë, knej lypë me shku në deti se duhet me postu foto e me kallxu që i ka punët mirë e ishalla e sheh kojshia e plasë që po knaqet (se e kemi deformim shpirtëror prej budallakisë që inatin e kemi motor të jetës). E kur duhet me pagu, ankohet se shtrejtë. Trusni te shpija e hani pite! Nuk janë krejt për pesh e karkaleca! Tybe as me i hangër nuk dini, qy!”-shkruan ndër tjera Aliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga