LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kjo është një lojë e fëlliqur, mos bini në kurth”/ Artan Fuga, mesazh të fortë

31 Korrik 2022, 14:18, Aktualitet CNA

“Kjo është një lojë e fëlliqur, mos bini në

Profesor Artan Fuga ka reaguar në lidhje me debatet e fundit për hapjen e dosjeve të diktaturës.

Në një postim në rrjetet sociale, profesori shkruan se kjo është një lojë e fëlliqur dhe një kurth për qytetarët.

“Hapja e dosjeve dhe hapja e barkut!

Pasi u tronditën fort, shumë, jashtëzakonisht, tmerrësisht, duke e shpallur Ilir Metën agjentin 007, tani ka plas komedia!

Të gjithë kërkojnë të hapen dosjet, për të gjithë, në çast! Opozitarë, pushtetarë, gjysmë-opozitarë, kush e kush të tregojë se nuk e ka qimen nën kësulë! Hapëmi dosjen mua ! - bërtasin!

O ju hapsha trutë!

Kush e kush të tregojë kështu virgjërinë e tij!

Kush e kush t'i shpëtojë përgjegjësisë së tij për diktaturën!

Kush e kush të tregojë se e ka ndërgjegjen e bardhë sa veladoni i Papës!

Në vend të hapni dosjet, mos na hapni barkun - sikurse thoshte gjyshja ime!

Hipokrita!

Në ditët në vazhdim do t'ju rrëfej se përse kjo është një lojë e fëlliqur, asnjë interes për qytetarin!

Të tjera gjëra ka nevojë sot pastrimi i jetës shoqërore nga maskarenjtë!

Mos e hani këtë lojë e të bini në kurth!”-shkruan Artan Fuga./CNA.al

Lajmet e fundit nga