LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blendi Fevziu, në "hall"/ Në Brazil i përdorin fotot për të joshur gratë

31 Korrik 2022, 18:18, Aktualitet CNA
Blendi Fevziu, në "hall"/  Në Brazil i përdorin fotot
Gazetari, Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu është gjendur në një situatë aspak të këndshme. Në Brazil, një person ka hapur një llogari false në emrin e tij, dhe nëpërmjet fotove të gazetarit përpiqet të joshe femra.

Për këtë situatë gazetari Fevziu ka bërë të ditur se është vënë në dijeni nga një mjek në Brazil.

Nëpërmjet një mesazhi mjeku i ka bërë të ditur gazetarit se fotot e tij po keqpërdoren nga dikush në Brazil, i cili shtiret si i pasur dhe kërkon grua.

Blendi ka publikuar edhe profilin e mashtruesit madje ai ka krijuar edhe një pasaportë dhe mjete identifikimi.

“Përshendetje Blendi. Unë jam brazilian, mjek obstetër dhe gjinekologu. Po ju kontaktoj për t’ju informuar se fotot dhe imazhi juaj përdoret si një burrë fallco për të vjedhur femra braziliane. Nëna ime ishte një nga viktimat. Banditët kanë marrë foto nga Instagrami juaj duke ndryshuar emrin. Ata shtiren si një i vetmar i pasur që po kërkon për grua. Tani do t’ju tregoj fotot që i dërguan nënës simë”, shkruhet në mesazhin që mjeku i ka dërguar Blendi Fevziut./CNA.al

Blendi Fevziu, në "hall"/  Në Brazil i përdorin fototBlendi Fevziu, në "hall"/  Në Brazil i përdorin fotot

Lajmet e fundit nga