LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Magjia e festës”/ Rama publikon fotot më të bukura nga Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve të Korçës

4 Qershor 2023, 16:02, Aktualitet CNA
“Magjia e festës”/ Rama publikon fotot më të bukura
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa nga fotot më të bukura nga Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve që u mbajt në Korçë.

“Magjia e Festës së Karnavaleve dje në Korçë”, shkruan Rama.

Një ditë më parë Korça çeli sezonin turistik me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve.

Rrugicat e Korçës u mbushën plot me të rinj e të reja të maskuara me personazhe të ndryshme të njohura.

Festa kulmoi pasdite me programin e festivalit në Bulevardin Republika, Sheshi i Katedrales, Zona këmbësore dhe Pazari i Vjetër./ CNA.al

Lajmet e fundit nga