LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fundjavë me mot të paqëndrueshëm, ja parashikimi për sot

3 Qershor 2023, 08:14, Aktualitet CNA

Këtë të shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga