LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama vlerësohet si Qytetar Nderi i “Vaccarizzo Albanese”

4 Qershor 2023, 12:38, Aktualitet CNA

Rama vlerësohet si Qytetar Nderi i “Vaccarizzo Albanese”

Kryeministri Edi Rama po vlerësohet si Qytetar Nderi i Vaccarizzo Albanese në Kalabri.

Rama theksoi se në Vaccarizzo Albanese, kultura arbëreshe është një gur i çmuar i historisë dhe traditës

“Kalabri - Faleminderit për nderimin, qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese, aty ku kultura arbëreshe është një gur i çmuar i historisë dhe traditës”, është shprehur Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga