LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ky është gjaku i Jonadës dhe i çdo jete të prerë në mes”/ Protestuesit lyejnë murin e Ministrisë

8 Gusht 2022, 20:17, Aktualitet CNA
“Ky është gjaku i Jonadës dhe i çdo jete të
Foto ilustruese

Qytetarët kanë lyer me bojë me të kuqe murin e Ministrisë së Brendshme në mënyrë simbolike për vrasjen e Jonadës.

Sipas qytetarëve boja e kuqe përfaqëson gjakun e humbur të Jonada Avdias dhe të gjithë jetëve të prera në mes për fajin e shtetit.

"Ky është gjaku që ka shkaktuar Kumbaro, ky është gjaku që ka shkaktuar Çuçi, ky është gjaku që shkaktoi Nano, ky është gjaku i Jonadës dhe jo vetëm, gjaku i çdo jete të prerë në mes,"- tha protestuesi dhe lyeu murin e MB. 

Kjo është hera e dytë që qytetarët dalin në shesh për të njëjtën arsye. Ngjarja e rëndë ndodhi më 2 gusht. Vogëlushja 7-vjeçare Jonida u përplas për vdekje nga një skaf që drejtohej nga ish-shefi i komisariatit të Himarës, Arjan Tase./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga