LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi denoncon mediat e inceneratorëve/ Thyeni censurën, raportoni arrestimet për aferën me plehrat

8 Dhjetor 2023, 21:05, Aktualitet CNA

Këlliçi denoncon mediat e inceneratorëve/ Thyeni censurën,

Ish-deputeti Belind Këlliçi, një nga personazhet politike që ka denoncuar me forcë aferën me inceneratorët, ka reaguar pas urdhër-arresteve të SPAK për rastin e Tiranës.

Këlliçi i është drejtuar me një thirrje në rrjetet sociale mediave të paguara nga njerëzit e inceneratorëve.

Ai kërkon që mediat të thyejnë censurën dhe të raportojnë arrestimet e drejtorëve të kryebashkiakut Erion Veliaj.

“Ende në pritje të thyerjes se censures se mediave dhe portaleve per arrestimet e ndodhura sot ne Bashkine e Tiranes. Mediat duhet te raportojne ate c’ka po ndodh ne institucionin me te korruptuar sot ne Shqiperi.

Erion Veliaj, pergjegjesi per vdekjen e Ardit Gjoklajt, ushtari i Ndraghettes, pronari i inceneratorit te Tiranes dhe arkitekti i betonizimit dhe shkaterrimit te kryeqytetit, do mare faturen qe i takon.

Dhurata e sotme per Kongresin e PS, sapo ka nisur dhe nuk do ndalet deri sa te mberrije ne krye te kupoles se Bashkise Tirane…

PS: Taulant Tushen nderkohe kemi 6 muaj qe e paralajmeronim ne media, qe shefi i tij do e bente kurbanin e bashkise!”, shkruan Këlliçi./ CNA

Lajmet e fundit nga