LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari paralajmëroi arrestimet për inceneratorin e Tiranës

8 Dhjetor 2023, 20:31, Aktualitet CNA
Gazetari paralajmëroi arrestimet për inceneratorin e Tiranës
Gazetari Elvi Fundo

15 urdhër-arreste janë lëshuar këtë të premte për aferën e inceneratorit të Tiranës, mes të cilëve ka edhe drejtorë të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Këto arrestime i paralajmëroi disa orë më parë gazetari Elvi Fundo.

Teksa mbahej Kongresi i Jashtëzakonshëm i Partisë Socialiste, gazetari deklaroi në rrjetet sociale se Prokuroria e Posaçme kishte kërkuar të viheshin në pranga disa zyrtarë të bashkisë apo ish-zyrtarë të qeverisë, të përfshirë në aferën e inceneratorit të Tiranës.

“Kongresi i partisë ka shumë fletë arreste të reja.

Gëzojeni Kongresin, se letrat u firmosën.

Gëzuar!”, shkruante Fundo.

Tashmë në pranga janë vënë 4 persona dhe pritet që në orët në vijim të vihen edhe persona të tjerë.

Urdhër-arrest ka edhe për Taulant Tushen, drejtorin e Përgjithshëm të Punëve Publike në Bashkinë e Tiranës, si dhe për disa drejtorë të tjerë, emrat e të cilëve nuk bëhen ende me dije./ CNA

Gazetari paralajmëroi arrestimet për inceneratorin e Tiranës

Lajmet e fundit nga