LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar me mbi 4 vite burgim, arrestohet 37-vjeçari i shpallur në kërkim në Shkodër

15 Nëntor 2023, 14:33, Aktualitet CNA
I dënuar me mbi 4 vite burgim, arrestohet 37-vjeçari i shpallur
Foto ilustruese

Një 37-vjeçar me inicialet F.T është arrestuar pasi ishte shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me 4 vite e 8 muaj burg si posedues i 12 kg cannabis dhe një arme zjarri.

Arrestimi i tij u bë në vijim të operacionit “Sundimi i Ligjit”.

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër e ka dënuar 37-vjeçarin, me 4 vjet e 8 muaj burgim, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Më herët në vitin 2016 në kuadër të operacionit policor “NeW start”, në banesat e Kristian Lacuku i ndaluar më parë dhe Franc Toma, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan rreth 12 kg lëndë narkotike cannabis sativa, një armë zjarri dhe municion luftarak./CNA

Lajmet e fundit nga