LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosi ish-kryetarin e Bashkisë Fier, akuza që rëndon mbi Orgest Xhelilin

15 Nëntor 2023, 12:12, Aktualitet CNA
Plagosi ish-kryetarin e Bashkisë Fier, akuza që rëndon mbi Orgest
Fredi Kokoneshi

Një vit pasi ish-kryebashkiaku i Fierit, Fredi Kokoneshi, dhe shoferi i tij, u goditën nga Orgest Xhelili, Prokuroria e Fierit ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim këtë çështje.

Xhelili dyshohet si autor i plagosjes së ish-kryebashkiakut Fredi Kokoneshi dhe shoferit të këtij të fundit, Miri Bullari.

Më 11 nëntor të vitit të kaluar, Orgest Xhelili, ish-punonjës IT i Bashkisë së Divjakës, plagosi me thikë Kokoneshin dhe shoferin e tij.

Prokuroria Fier e akuzon Xhelilin për veprat penale “Vrasja e funksionarëve publikë” e mbetur në tentativë, “Plagosja e rëndë me dashje”./CNA

Lajmet e fundit nga