LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunoi 5-vjeçarin në kopsht, nën hetim edukatorja në Elbasan

15 Nëntor 2023, 10:58, Aktualitet CNA
Dhunoi 5-vjeçarin në kopsht, nën hetim edukatorja në
Foto ilustruese

Një 5-vjeçar, i cili është në spektrin e autizmit, dyshohet se është keqtrajtuar nga edukatorja.

Edukatorja O.B., 57 vjeçe, me profesion edukatore, në një kopsht publik në Elbasan po hetohet në gjendje të lirë pasi dyshohet se ka dhunuar një 5-vjeçar që vuan nga spektri i autizmit.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen O. B., 57 vjeçe, banuese në Elbasan, me profesion edukatore në një kopësht publik, pasi dyshohet se ka keqtrajtuar një 5-vjeçar që vuan nga Autizmi. Shërbimet e Policisë po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme procedurale dhe hetimore për të zbardhur rrethanat e rastit", thuhet në njoftimin e Policisë.

Ky nuk është rasti i vetëm pasi që pas publikimit në media të dhunimit të 3-vjeçares në një kopsht jopublik në Tiranë, pranë policisë janë referuar disa raste të dyshuara për dhunim të të miturve./CNA

 

Lajmet e fundit nga