LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Korça çel sezonin veror me Festën e Karnavaleve/ Zamira Kita: Bëhuni pjesë e një feste magjike

25 Maj 2022, 13:04, Kulturë CNA
Korça çel sezonin veror me Festën e Karnavaleve/ Zamira Kita:

Korça, çel sezonin turistik veror në 4 qershor me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve.

Në rrugët e qytetit juglindor pritet që turistë vendas dhe të huaj do të shfaqin kostumet e tyre shumëngjyrëshe, apo edhe maskat komike.

Drejtoresha e Teatrit “Andon.Z.Çajupi”, Zamira Kita, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, shkruan se ky ka për të qenë një sezon fantastik.

?Në datë 4 Qershor KRÇA çel sezonin turistik veror me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve!
Fto miqtë dhe familjarët dhe bëhu pjesë e një feste magjike! 
Ka për të qënë një sezon fantastik në qytetin më të bukur dhe më të vizituar në Shqipëri! ?-shkruan Zamira Kita./CNA.al

Lajmet e fundit nga