LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për kreun e PD-së/ Zyrtarizohen dy kandidatë

9 Maj 2022, 10:24, Politikë CNA

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale ka bërë me dije se janë zyrtarizuar dy kandidtatë që do të garojnë për kreun e PD-së.

Dy kadidatët janë Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale njofton se:

Në përfundim të afatit të paraqitjes së kandidaturave për kryetar të PDSH, kanë shprehur interesim për këtë garë, konform Vendimit Nr. 12 dt 03.05.2022:

Z. Sali Berisha

Z. Ibsen Elezi

Mbledhja e ardhshme e Komisionit do të mbahet ditën e martë ora 11.00“,thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga