LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nga zarfet e grupit të PS-së te 'zarfet' e grupit Alibeu"/ Paloka zbulon skenarin

9 Maj 2022, 08:02, Politikë CNA

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka, ka zbuluar skenarin Rama-Basha-Alibeaj për sa i përket procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Sipas Palokës, Rama bën sikur mbledh mendimet e deputetëve të PS-së me zarf , ndërsa Alibeaj bën sikur mbledh mendimet e deputetëve të tij me e-mail.

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së shkruan se në finale kandidati i Ramës do të dalë nga goja e Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt.

?Propozimet e Ramës shiten si kritere të ?opozitës? !

Loja e turpshme për të paraqitur Presidentin e Ramës si President konsensual, zhvillohet përpara syve të publikut e në mënyrën më të trashë.

Rama bën sikur mbledh mendimet e deputetëve të PS-së me zarf , Alibeu bën sikur mbledh mendimet e deputetëve të tij me e-mail. Në finale, kandidati i Ramës do dalë nga goja e L.B, E.A ?

Nuk e di në se ata deputetë (të zgjedhur me votat e demokratëve) që vazhdojnë ndjekin këtë rrugë, janë thjeshtë viktima naive që po përdoren apo janë me vullnet të plotë në këtë lojë ?! Përgjegjësia është e tyre?, shprehet Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga