LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pendohet Ibsen Elezi/ Zyrtarizon kandidaturën për kreun e PD-së

8 Maj 2022, 18:22, Politikë CNA

Ndonëse kishte deklaruar se nuk do të kandidonte për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, duket se ish-kryetari i PD-së së Kukësit, Ibsen Elezi, është penduar.

Elezi ka rishikuar vendimin e tij dhe ka zyrtarizuar kandidaturën kundër ish-kryeministrit Sali Berisha.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Elezi, i cili në një lidhje me MCN Tv ka deklaruar se dje ka dorëzuar dokumentat dhe më pas ka dërguar edhe formularin e vetëdeklarimit.

?Ditën e djeshme para orës 12.00 të drekës, kam dorëzuar kandidaturën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike. Më kanë kërkuar një formular vetëdeklarimi të cilin ua kam dërguar me email. Kam mbështetur një kandidaturë të Edvin Kullurit për kryetar, por vendosa të garoj vetë?, u shpreh ai, ndërsa shtoi se nuk e di arsyen se përse nuk është bërë publike kandidatura e tij nga grupi i punës në PD./ CNA.al

Lajmet e fundit nga