LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj mbetet me “gisht në gojë”/ I dështon mbledhja e Kryesisë

9 Maj 2022, 09:11, Politikë CNA

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur sot kryesinë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Por të pranishëm në mbledhje ka pasur vetëm dy deputetë, Oriola Pampuri dhe Arbi Agalliu.

Mbledhja është thirrur për të diskutuar rreth draftit të propozuar nga Alibeaj për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Në këtë mbledhje nuk kanë shkuar as anëtarët e tjerë, si Luçiano Boçi apo Ervin Salianji , po ashtu as deputetët që janë pjesë e grupit të Rithemelimit nuk kanë qenë të pranishëm./ CNA.al.

Lajmet e fundit nga