LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pasuria i “ha kokën”/ Shkarkohet prokurori Arjan Ndoja

6 Maj 2022, 07:55, Vetingu CNA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Arjan Ndoja.

Sipas KPK, prokurori Ndoja nuk justifikonte pasurinë dhe kishte lidhje me krimin.

Kujtojmë këtu se prokurori i Durrësit Arjan Ndoja, cili i shpëtoi një atentati në nëntor të vitit 2019 te rrethrrotullimi i Shkozeti,

Krahas udhëtimit në makinë me të ?fortin e Sukthit? Landi Muharremi në momentin e atentatit, Arjan Ndoja rezulton një nga prokurorët më të pasur të sistemit të drejtësisë.

Në seancën e 29 prillit Ndoj u përplas ashpër me vëzhguesin ndërkombëtar Teo Jacobs.

Ky i fundit i tha Ndojit se s?do të donte një prokuror si ai në skuadër dhe se është shumë i habitur se si ai, teksa deklaronte 250 mijë euro pasuri nga puna si avokat në dy vite, kthehet për të ?luftuar? krimin./CNA.al

I mbijetoi atentatit/ KPK: Arjan Ndoja ka pasur kontakte me politikanë e kriminelë

Arjan Ndoja para KPK/ Zbardhet debati i fortë me përfaqësuesin e ONM

Lajmet e fundit nga