LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lajthitja e KPA/ Vetting me "filozofen" që shkruan perla

30 Mars 2022, 13:07, Vetingu CNA
Lajthitja e KPA/ Vetting me "filozofen" që shkruan perla

Procesi i Vettingut, pritej të ishte shpresë për drejtësinë dhe jo të shndërrohej në histori bëmash.

Një histori e tillë ka ngjarë në shkallën e dytë të Vettingut, përkatësisht në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit.

KPA shqyrton ankesaet e Komisionerit Publik,  apo edhe të subjekteve deklaruese, gjyqtarëve dhe prokurorëve të cilët kundështojnë vendimin e shkallës së parë, dhënë nga Komisioni i Posaçëm I Apelimit.

Dhe kur nuk ka prova të reja, apo hetimet e mëtejshme rezultojnë boshe, atëherë lihet në fuqi vendimi i shkallës së parë.

Pra, shkurt dhe qartë, zbatohet Ligji.

Por, çfarë ndodh në të vërtetë.

CNA.al nga burime të saj mëson se KPA,  filozofinë  saj e bazon tek njerëz të dyshimtë.

Merr, dëshmi dhe mund t?i konsiderojë dhe si prova, merr deklarata nga persona që dyshohet se kanë probleme mendore , psikologjike.

CNA.al ka mundur të gjejë një rast, me të cilin KPA po bën Vetting.

Bëhet fjalë për një zonjë, e identifikuar si Eri Fino, së cilës nëse i analizon rrjetin e saj social, duket që ka probleme të shëndetit mendor.

Më poshtë po sjellim një pjesë nga deklaratat e zonjës në fjalë që ka shkruar në rrjetin social.

?Të gjithe OBSH, shërbimet sekrete po hetojnë origjinën e virusit coronavirus. Ju a them unë. Koronavirusi është eksperimentuar tek mua nga kinezët në vitin 2019, kur Saimir Tahiri u mor i pandehur dhe Valdrin Pjetri agjent i iranianëve u shkarkua nga drejtori i përgjithshem i hipotekave. Pra është virus i krijuar në laborator të Kines dhe më zgjodhën mua per eksperiment dhe une do kallëzoj Xi Ji Ping dhe shtetin kinez per dëmin e shkaktuar dhe metodat e tyre eksperimentale me viruse dhe vaksina ndaj meje dhe çdo shtet që është i përfshire në këto eksperimente. Unë jam qenie njerëzore jo kavia juaj perverse. Unë jam kunder vaksinave. Dhe kjo ndodhi 2 ditë pas ditëlindjes se Ilir Metës, i cili eshte agjent i kinezëve?, shkruan E.F, të cilën KPA  e konsideronsi provë dëshminë e saj, ndaj disa gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Perlat e saj nuk ndalen këtu ato vijojnë edhe më tej. Siç thotë filozofi Italian Umberto Eco,?Mediat sociale u kanë dhënë të drejtën e fjalës budallenjve?.

?Më përpara ata flisnin vetëm në bare pas një gote me verë, pa e dëmtuar komunitetin. Ua mbyllnin menjëherë gojën, ndërsa tani kanë të njëjtën të drejtë fjale me një fitues të çmimit Nobel. Është pushtim nga budallenjtë?, është shprehur Eco, gjatë një aktiviteti në vitin 2016.

??.Tullaci i ndyrë Gledis Nano është emëruar në detyrë me datë 7.10.2021 në ditëlindjen e Vladimir Putin pasi është agjent i rusëve dhe Sali Berishës në Shqipëri. Vizioni i tij është të më bëj mua tullace dhe dje prandaj i shkarkoi të gjithë drejtorët e policive pse vendos une foto me flokë dhe në Vlorë zgjodhi Gentian Berberi që qeth flokë se Gentian parukieri nuk kishte mbiemër. Dhe ishte në garë me trafikantin Ilir Meta, por pasi u shkarkua drejtoresha e shkollës Çajupi Vojsava Kumbulla përfundoi misioni Çajupi (Çajupi është uji i Gjirokastrës ) që une të bleja ujin dhe të më binin flokët dhe filloi misioni aparaturat, pasi të gjithë drejtorët e rinj të policise paguhen nga perversët dhe kompanitë e vaksinave të eksperimentojnë vaksinat apo aparaturat tek mua.

Mbrëmë përgjegjës për aparaturat apo vaksinat e Phizer ishte Taulant Balla, i cili duhet te fillojë të deklaroje koleksionin e orëve super të shtrenjta dhe bizhuterive të Irisit. Për vaksinat në gjithë botën qeveritë paguajnë që të blejnë vaksina, ndërsa në Shqipëri është ndryshe. Kompanitë e vaksinave paguajne miliona dollarë qeverinë dhe zyrtarë të lartë që të mi përdorin mua, por unë jam totalisht kundër vaksinave. FDA, EMA apo agjensi të tjera nuk duhet të miratojnë dozat e treat, pasi ato janë thjesht për të pasuruar kompanitë e vaksinave. Këta vetë e hedhin virusin në qarkullim pastaj kërkojnë që duhet dhe dozë tjetër. Duhet të fillojnë hetime për infektim të qellimshëm të njerëzve me qëllim përfitimi nga kompanitë e vaksinave?..?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga