LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet seanca në KPA për Elisabeta Imerajn

30 Mars 2022, 17:22, Vetingu CNA
Shtyhet seanca në KPA për Elisabeta Imerajn

Shtyhet për nesër në orën 12:30, seanca e KPA ndaj prokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj. Në përfundim te seancës së vettingut, Prokurorja u shpreh e bindur se do të zbardhet e vërteta e çdo akuzë e ngritur ndaj figurës së saj, madje ajo theksoi se i është drejtuar organeve kompetente të hetojnë se kush ka falsifikuar dokumentet në emër të saj.

Elizabeta Imeraj ka deklaruar se janë bërë tre denoncime të rreme ndaj saj dhe kjo ka sjellë edhe ankimin e konfirmimit në detyrë.

“I prezantova pretendimet e mia. Jam e sigurt që në kuadër të mekanizmave ligjorë të duhur dhe hetimeve të zhvilluara e vërteta do të dalë në shesh”, tha Imeraj./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga