LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prokurorja e dosjeve të forta në KPA/ Vendimi shpallet në datën 12 prill

1 Prill 2022, 16:19, Vetingu CNA
Prokurorja e dosjeve të forta në KPA/ Vendimi shpallet në

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka mbajtur një seancë  maratonë për kryeprokuroren e Tiranës Elisabeta Imeraj. Kjo e fundit, e cila njihet si prokururorja e ?dosjeve të nxehta?, kaloi me sukses shkallën e parë të vettingut në KPK, u konfirmua në detyrë. Ndërsa ky vendim u ankimua nga Komisioneri Publik.

Në seancën e sotme, e cila ishte e treta, Komisioneri Florian Ballhysa iu përgjigj 24 pyetjeve të prokurores Imeraj rreth konstatimeve për pasurinë dhe pastërtinë e figurës. Nga ana tjetër, Imeraj parashtroi edhe një herë kundërshtimet e saj për çdo pretendim të Komisionerit dhe ONM. Elisabeta Imeraj shprehu bindjen se ky proces ndaj saj është i sajuar dhe orkestruar nga një dorë dashakeqe, bazuar në letra anonime, ndërsa tha se ka deklaruar me korrektësi pasurinë, ka plotësuar saktësisht formularin e pastërtisë së figurës dhe është e aftë profesionalisht.

Vendimi për Imerajn do të shpallet në datën 12 prill./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga