Musk ofrohet të blejë Twitter/ Tregon se ka një plan "B" nëse kërkesa e tij nuk plotësohet

16 Prill 2022, 06:58, Tech CNA
Musk ofrohet të blejë Twitter/ Tregon se ka një plan

Shefi i Tesla-s, Elon Musk ka pranuar se nuk është ?i sigurt? që oferta e tij për blerjen e Twitter do të jetë e suksesshme.

Musk i bëri komentet në një konferencë vetëm disa orë pasi zbuloi se kishte ofruar të blinte kompaninë për 54.20 dollarë për aksion, duke e vlerësuar firmën në 43 miliardë dollarë.

Gjithashtu shefi ekzekutiv i Twitter u tha punonjësve se kompania po vlerësonte qasjen. Parag Agraëal thuhet se tha në takimin e stafit se kompania nuk po mbahej peng nga oferta.

Duke folur në konferencën TED2022 në Vankuver, Musk tha: “Nuk jam i sigurt se do të jem në gjendje ta fitoj atë.”

Ai shtoi se kishte një “Plan B” nëse oferta e tij për Twitter refuzohej, por nuk dha detaje të mëtejshme se çfarë mund të thotë kjo.

Musk tha gjithashtu se Twitter duhet të jetë më i hapur dhe transparent. “Unë mendoj se është shumë e rëndësishme që të ketë një arenë gjithëpërfshirëse për fjalën e lirë,” tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga