A po "vdes" Twitteri?/ Elon Musk "kritika" vipave

10 Prill 2022, 19:30, Tech CNA
A po "vdes" Twitteri?/ Elon Musk "kritika" vipave

Anëtari më i ri i bordit dhe njëherit aksionari më i madh në Twitter, Elon Musk, ka pyetur përmes një postimi nëse ky rrjet social po vdes, duke i kritikuar ashpër përdoruesit si Justin Bieber që janë shumë të ndjekur, por që rrallë herë postojnë.

?Shumica e këtyre ?top? profileve rrallë herë postojnë dhe shumë pak kanë përmbajtje?, ka shkruar shefi i Tesla që postoi 10 profilet që kanë më së shumti ndjekës ? ku në këtë top 10- ai gjendet në vendin e 8 me 81 milionë ndjekës.

?A po vdes Twitter?, pyeti miliarderi amerikan.

Ish-presidenti amerikan Barack Obama shfaqet në krye të kësaj liste me 131 milionë ndjekës, i pasuar nga yjet si Justin Bieber, Katy Perry, Rihanna dhe Taylor Sëift si dhe kryeministri indian Narendra Modi dhe ylli i futbollit ? portugezi Cristiano Ronaldo.

?Për shembull @taylorswwift 13 nuk ka publikuar asgjë në tre muajt e fundit. Kurse @justinbieber ka vetëm një postim këtë vit?, ka shkruar Musk./CNA.al

Lajmet e fundit nga