LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazeta Shqip dhe Top News sërish gjobëvënie?

14 Prill 2022, 16:20, Aktualitet CNA
Gazeta Shqip dhe Top News sërish gjobëvënie?

Akuzat për gjobëvënie filluan pak javë më parë në Top Channel, ku edicioni i lajmeve akuzoi disa punonjës të larguar, autorë të emisionit “Top Story” si gjobëvënës.

Nga ana tjetër, vetë autori i emisionit reagoi në faqen e tij në Facebook, por edhe në faqe të tjera të rrjeteve sociale, duke akuzuar Top Channel dhe Vjollca Hoxhën, se kishte vendosur një gjobë, por në fakt mesa duket gjobëvënia nuk ka filluar dhe nuk ka mbaruar, as kur ka qenë Endrit Habilaj, as kur ka ikur Endrit Habilaj, pasi ato kanë qenë akuza të thëna midis palëve.

Këto janë për tu parë, por le të sjellim atë që shohim sot. Një nga kompanitë më të mëdha në vend është sulmuar nga Top News dhe Gazeta Shqip, të cilat dikur drejtoheshin nga Endrit Habilaj, sot drejtohen nga dhëndri i Vjollca Hoxhës, bashkëshorti i një prej aksionereve, Ledion Liço.

Është sulmuar me gjuhë të ashpër dhe më pas lajmet janë fshirë edhe nga Gazeta Shqip edhe nga Top News.

CNA.al ka mundur të sigurojë fotot e lajmit të publikuar në rrjetet sociale nga Gazeta Shqip i cili nuk hapet, pra nuk aksesohet, por edhe fshirja që do t?i bëhet në rrjetet sociale por edhe në vendet e tjera ku ai është publikuar.

Gjithsesi jemi përballë një fakti, një biznes po sulmohet ashpër dhe më pas lajmi fshihet.

Gjobëvënie apo çfarë?/ CNA.al

Top Channel mbyll emisionin e inceneratorëve

Top Channel e pranon publikisht/ Kishim gjobaxhinj në staf

Vjollca Hoxha shkarkon Endrit Habilajn/ CNA.al e denoncoi për lidhjet me inceneratorët

SPAK ka në dorë faktet/ Kur do hetohen Habilaj & Co?

Ekskluzive/ Ben Blushi dhe Endrit Habilaj nuk pranohen nga Euronews

Habilaj akuza Vjollca Hoxhës dhe Sokol Ballës/ I vunë e po vënë gjoba biznesit

Lajmet e fundit nga