LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Do ma përmendë edhe kur të hedhë dheun tek varri’/ Kryemadhi zbulon gabimin që nuk ia fal dot Meta

13 Prill 2022, 20:24, Aktualitet CNA

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur edhe mbi atë që ajo e konsideron si ?gabimin më të madh?, konkretisht djegien e mandateve.

?Ky është gabimi që Meta nuk do ma falë as kur të vdes?-tha Kryemadhi.

?Vetë demokracia jonë sot nuk është e tillë se po të ishte do të kishim një vendimmarrje gjithëpërfshirëse. Ka shumë pak burra që marrin lejen e lindjes, jo vetëm në Shqipëri dhe barra kryesore i bie gruas.

Gruaja është target më i vështirë për tu kapur nga elementet e korrupsionit për shkak të përgjegjshmërisë.

Një nga gabimet e mia ka qenë dëshira për të qenë e pavarur politikisht pasi dëshira ime ishte si një lloj etjeje.

Meta edhe kur të vdes, do ma përmende në dheun që do më hedhe tek varri, për pjesën e djegies së mandateve?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga