LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Telefoni i prishur i Enkelejdit nuk e pengon procesin”/ Berisha flet pas përfundimit të mbledhjes

13 Prill 2022, 20:16, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit.

Berisha tha se fryma e bashkëpunimit dhe pajtimit në bazë është shumë e mirë, teksa akuzoi Enkelejd Alibeaj se po përpiqet të pengojë procesin e bashkimit.

?U diskutua gjerësisht për ecurinë e procesit gjer tani. U vendos që auditi të funksionojë në tërë procesin. Fryma e bashkëpunimit dhe pajtimit në bazë është vërtetë shumë e mirë.

Telefoni i prishur i Enkelejdit që marrin persona të caktuar dhe u thonë të mos bashkëpunojnë nuk e pengon këtë proces, po ecën mjaft mirë.

Shqetësimet e ligjshme të deputetëve që u ngritën për defekte të caktuara në degë të caktuara do merren masa që t?u jepet zgjidhje, pra mund të them që po ecet drejt Kuvendit me transparencë të madhe dhe ecuri të mbarë?, deklaroi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga