LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuratë nga Rama/ "Zagari" i Blushit, prefekt i Korçës?!

14 Prill 2022, 13:02, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka emëruar dje Prefektin e ri të Korçës.

Pasi këmbënguli e dështoi me prefektë kaptera për shumë vite, Rama tashmë ka ndryshuar strategji.

Nga një kapter në krye të prefekturës sjell një personazh që rëndom në Korçë e quajnë ?zagari i Blushit?.

Në Korçë, zagar apo langua është e njëjta gjë, qen gjahu, pra ka kuptim pozitiv jo negativ,  siç mund ta besojnë disa.

Qeni është besnik, këta të gjahut janë dhe më të rrezikshëm, le pastaj kur të ka përdorur dhe Blushi.

Njëherë shfaqet si opinionist e filozof, njëherë si punëtor i Lulzim Bashës, por këto në ditët në vijim.

Nertil Jole është emri i prefektit të ri, që Rama i bëri dhuratë Korçës, pretendohet për socialist, por në fakt më shumë se i tillë është një kundërshtar i tyre, i përdorur për të “kafshur” të majtën nga Blushi.

Gjithsesi tashmë kemi një fakt, “zagari” i  Blushit është prefekti i Korçës, por e gjitha fillon dhe mbaron këtu./CNA.al

Lajmet e fundit nga