LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Biznesmenët kanë denoncuar te AMA dhe Yuri Kim”/ Peka: Top Media dhe Blushi, gjoba deri në 500 mijë euro

14 Prill 2022, 10:41, Denoncim CNA

Gazetari Çim Peka ka hedhur akuza në drejtim të AMA-s dhe ambasadores Yuri Kim se kanë të paktën katër ankesa zyrtare nga biznesmenë të cilët akuzojnë Top Median dhe Ben Blushin si gjobëvënës deri në 500 mijë euro.

Ndërsa duke u ndalur tek shpallja non-grata e Ylli Ndroqit, Peka tha nga studio e Syri tv, se në listë duhet të ishin edhe Top Media dhe Ben Blushi.

?Ne si televizion, tek AMA në zyrën e ambasadores Yuri Kim së paku prej 15 muajsh, 3 deri në 4 biznesmenë kanë depozituar ankesat e tyre ndaj Ben Blushit dhe Top medias për gjoba deri në 500 mijë euro.

Është në arshivin e AMA-s ankesa zyrtare e së paku tre biznesmenëve për gjoba nga ky televizion. Para 15 muajsh Yuri Kim fliste për gjoba të televizioneve ndaj bizneseve dhe në qoftë se do të përdorej ky argument për tu futur në listën e zezë të një pronari media, kurrsesi nuk mund të besoja se do ishte Top media apo Ben Blushi por do të ishte një person tjetër.

E kam të vështirë ta besoj se një gjobëvënës të certifikuar dhe të provuar nuk e shpall non grata për gjobëvënës por shpall dikë tjetër që është akuzuar për trafik droge por jo për këtë.

Ndërkohë që media më e madhe që vendos gjoba dhe ka prova zyrtare dhe përjashtohet nga kjo apo është shpallur non grata dhe nuk publikohet pastaj ky është vendim selektiv dhe ata e humbin besueshëmrinë nuk ka problem këtu.?-tha Peka.

Lajmet e fundit nga