LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gripi i shpendëve/ “Pritet” koka e zyrtares së parë?

21 Mars 2022, 12:56, Aktualitet CNA

Drejtoresha  e Përgjithshme e Agjensisë Kombëtare të Veterinarisë dhe Mbrojtjes së Bimëve, Tana Kika,  është pezulluar nga detyra.

Mësohet se pezullimi ka ndodhur një ditë më parë dhe shkak është bërë dalja e situatës së gripit të shpendëve nga kontrolli, shkruan abc

Ende nuk dihet se kush do ta zëvendësojë Kikën, ndërkohë që Prokuroia ka nisur hetimet për mos groposjen e pulave të ngordhura dhe jo vetëm./CNA.al

Lajmet e fundit nga