LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E marta, dita pa makina/ Veliaj: “Të kursejmë naftë dhe tym”

21 Mars 2022, 10:15, Aktualitet CNA

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj ka bërë me dije se për të kursyer naftën dhe për të shmangur ndotjen e ajrit, e marta , 22 Mars, do të jetë dita pa makina.

Sipas Veliaj do rikthehet sërish hareja e ajrit e pastër në Tiranë dhe qytetarët do të duhet të lënë makinat në shtëpitë e tyre dhe të lëvizin në këmbë.

?E di që fëmijët mezi e presin një ditë pa makina, ndaj nesër e martë 22 Mars, si dite pushimi zyrtar, do rikthejmë sërish harenë e ajrin e pastër në Tirane duke iu bashkuar nismës së @AlbGov për qytetet që kursejnë naftë e tym, e lëvizin shëndetshëm?, ka bërë me dije kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga