LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shihemi në gjyq”/ Eni Çobani përfundon në gjykatë, dyshimet për skemë mashtrimi

21 Mars 2022, 12:05, Aktualitet CNA

Eni Çobani, juristja e njohur e rubrikës ?Shihemi në gjyq?, ka përfunduar në gjykatë.

Kjo, pasi ajo ka kallëzuar menaxherin e zyrës së saj ligjore, Erik Çorati, i cili është arrestuar.

Mësohet se Çobani në cilësinë e administratores së studios ligjore që administron ka bërë kallëzim penal ku ka shprehur se shtetasi Erik Çorati, menaxher i studios ligjore, nëpërmjet mashtrimit dhe shpërdorimit të detyrës ka përfituar shuma të konsiderueshme monetare nga klientë të cilët paraqiteshin pranë zyrës së saj për të marrë konsulencë ligjore dhe shërbime juridike.

Çorati akuzohet për veprat penale ?Mashtrimi?, ?Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën?, ?Fshehja e të ardhurave? dhe ?Mospagimi i taksave dhe tatimeve?. /CNA.al

Lajmet e fundit nga