LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nesër, Dita pa Makina në Tiranë/ Rrugët që bllokohen

21 Mars 2022, 10:39, Aktualitet CNA

Rreth tre ditë më parë, kryeministri Edi Rama  paralajmëroi se në kuadër të kursimit të naftës do të riktheheshin ditët pa makina.

Kështu, 22 Marsi, e cila është edhe ditë pushimi për administratën është vendosur të jetë ?Dita pa makina?, me pretendimin se do kursehet karburant.

Sipas planit, do të kufizohet qarkullimi i automjeteve nga ora 09:00 deri në orën 15:00, në segmentet e mëposhtme:

-Bulevardi ?Dëshmorët e Kombit? nga Ministria e Brendshme deri në fillim të ?Ish- Hotel Dajti?.
-Bulevardi ?Dëshmorët e Kombit? nga Ura e ?ish Hotel Dajtit? deri në kryqëzimin me rrugën ?Ismail Qemali?.
-Segmenti i rrugës ?Myslym Shyri? nga kryqëzimi i Gjykatës së Lartë me drejtim dalje në Bulevardin ?Dëshmorët e Kombit?.

Kurse qarkullimi i automjeteve, mjeteve të emergjencës dhe Policisë së Shtetit do të bëhet, sipas planit të lëvizjes më poshtë:

Për bllokimin e segmentit në Bulevardin ?Dëshmorët e Kombit? nga Ministria e Brendshme deri në fillim të ?Ish- Hotel Dajti? dhe Bulevardi ?Dëshmorët e Kombit? nga Ura e ?ish Hotel Dajtit? deri në kryqëzimin me rrugën ?Ismail Qemali?

-Qarkullimi i automjeteve, mjeteve të emergjencës dhe Policisë së Shtetit do të bëhet, në rrugët ?Lek Dukagjini?, rruga ?Ibrahim Rugova?, rruga ?Abdyl Frashëri?, ?Papa Gjon Pali II?, në Blv ?Zhan D? Ark? dhe Blv ?Bajram Curri?

Për bllokimin e segmentit të rrugës ?Myslym Shyri? nga kryqëzimi i Gjykatës së Lartë me drejtim dalje në Bulevardin ?Dëshmorët e Kombit?

-Qarkullimi i automjeteve, mjeteve të emergjencës dhe Policisë së Shtetit do të bëhet, në kryqëzimin e rrugës ?Myslym Shyri? me rrugën ?Ibrahim Rugova?, drejtim i detyruar djathtas.

Lidhur me itinerarin e lëvizjes së mjeteve të linjave urbane, do të vazhdojë lëvizjen si më poshtë:

-Të gjitha Linjat që kalojnë në rrugën ?Abdi Toptani? të devijojnë në rrugën ?Ibrahim Rrugova? me drejtim në Blv ?Bajram Curri?.
-Linja ?Tirana e Re? do të devijojë te sheshi Ëilson? dhe te ?UFO?./CNA.al

Lajmet e fundit nga