LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

31-vjetori i themelimit të PD dega Vlorë/ Berisha takim me demokratët

29 Dhjetor 2021, 11:48, Politikë CNA
31-vjetori i themelimit të PD dega Vlorë/ Berisha takim me

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në Vlorë, ku po zhvillon një takim me demokratët e këtij qyteti.

Mësohet se takimi zhvillohet në kuadër të 31-vjetorit të themelimit të kësaj dege.

Në një prononcim për mediat, Berisha tha ?Gëzuar festat e fundvitit, dua të përgëzoj e të uroj të gjithë qytetarët e Vlorës, kudo që janë në Vlorë e jashtë vendit. Ky vend do të jetë më i mbarë. Më zhvillime në lartësinë e idealeve shqiptare, rroftë Vlora?.

Ndërsa duke folur para demokratëve, Berisha e cilësoi PD-në e Vlorës, si dega shpëtimtare.

?PD e Vlorës, është parë gjithmonë si një degë shpëtimtare.

Janë të pashlyera në memorien time, të Vlorës dhe të Shqipërisë, rastet kur pas udhëzimit të kultit të Enver Hoxhës në Tiranë nomenklatura e vjetër komuniste vendosi të shndërrojë Vlorën në bastionin e ri të stalinizmit.

Por dështuan, Vlora mbeti bastion i PD?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga