LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi i Bashës me Veliajn dhe Ballën/ Berisha: Njësoj si historia e ngjalave në Lalëz

23 Dhjetor 2021, 21:38, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha teksa ka folur për takimin e fshehtë mes kryetarit të shkarkuar të PD Lulzim Basha me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe Taulant Ballën, e krahasoi këtë me “historinë e ngjalave”, duke iu referuar takimit të famshëm mes Ramës dhe Metës në vitin 2013 për marrëveshjen e bashkëqeverisjes PS-LSI.

Në një intervistë për media, Berisha deklaroi se Irfan Hysenbelliut iu nda nga jeta e ëma, ndërsa thekson se Basha shkoi për darkë me Veliajn e Ballën dhe jo për ngushëllim.

Çfarë ishte darka me Ballën dhe Veliajn? Irfanin e la e ëma dhe i shpreh ngushëllime. Ky po shkonte pas emisionit për ngushëllim. Ky shkoi në darkë me Erion Veliaj dhe Taulant Ballën. Është si histori e ngjalave të Lalzit.

Pra a kemi të bëjmë me një konglomerat, një bashkëpunim kompleks të tyre? Të dhënat dolën pas darkës“, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga