LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dilte gjithmonë i larë”/ Berisha zbulon si Basha manipulonte poll-et

23 Dhjetor 2021, 20:10, Politikë CNA

Lideri historik, Sali Berisha ka nxjerrë zbuluar planet e Bashës për të nxjerrë veten e tij si fitues në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një dalje për mediat, Berisha tregoi se Basha i bënte vetë pollet dhe se në to dilte gjithmonë mirë dhe i larë.

?Punonte në mënyrë totale për liderizimin e tij, por unë iu pata thënë, që ky është lider i thyer në rrafshin elektoral. Kjo ka ndodhur 1 vit e gjysmë para zgjedhjeve të fundit.

E bëri fushatën krejtësisht në kundërshtim me atë që i sugjerova unë. I thashë mos dil vetëm, dil me ansambël. Merr djem, vajza, të bukur e të rinj. Vetëm, vetëm, vetëm, vetëm. Gënjente këshilltarët me poll-in. E bënte vetë. 

Kishte gjetur në një universitat privat një person që i tha se do e bënte pollin. Ia bënte Odeta. Ky u servirte nëpërmjet pedagogut, grupit të këshilltarëve studimin. Dilte gjithmonë mirë, i larë?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga